Elektromobilio akumuliatorius

Kaip patikrinti elektromobilio akumuliatoriaus likutį?

Ar pastebėjote, kad vis daugiau žmonių ieško pirkti elektra varomą transporto priemonę (elektromobilį arba plugin-hibridą)? Kaip manote, su kokiu didžiausiu iššūkiu pirkimo metu yra susiduriama? Žinoma, kad su aukštos įtampos akumuliatoriaus būkle. Jau beveik kiekvieną dieną tenka skaityti žmonių klausimus- kaip patikrinti elektromobilio akumuliatorių, koks akumuliatoriaus likutis, koks jo „SOH“ (state of health), kiek procentų akumuliatoriaus liko ir pnš. Šiandien kaip tik ir supažindinsiu su vienu iš būdų, kurį siūlo „Aviloo“ kompanija iš Austrijos.

Kodėl reikia žinoti akumuliatoriaus likutį?

Turbūt jau žinote, kad aukštos įtampos akumuliatorius yra vienas iš svarbiausių elementų elektromobilyje. O bėgant laikui akumuliatoriaus talpa mažėja. Kol kas akumuliatoriaus kaina sudaro apie pusę automobilio kainos. Todėl nereikėtų žavėtis skelbimais, kuriuose elektromobilis parduodamas už ryškiai mažesnę kainą, negu vyrauja rinkoje. Viena iš priežasčių, kodėl elektromobilis gali būti parduodamas pigiai- tai „pavargęs“ akumuliatorius. Bet vargu ar pardavėjas apie tai pasakys… Greičiausiai pasiteisins, kad „ką tik“ nuo tralo ir nežino istorijos arba „nuresetins“ su diagnostine įranga ir sakys, kad akumuliatorius „kaip naujas“. Ir jeigu per klaidą nusipirksite elektromobilį su „mirusiu“ akumuliatoriumi, tai vėliau už jo keitimą gali tekti brangiai sumokėti. Kad taip neatsitiktų, rekomenduoju kompanijos „Aviloo“ paslaugą, kuri skirta elektromobilių akumuliatorių likučio patikrai.

Kas yra „Aviloo“ ir kaip su juo patikrinti akumuliatorių?

Aviloo“- tai kompanija iš Austrijos, kurios tikslas buvo sukurti sistemą, kuri leistų patikrinti elektromobilių ir įkraunamų hibridų akumuliatorių būklę. Kam reikia kurti atskirą sistemą, kai akumuliatoriaus likutį galima patikrinti pas gamintoją? Štai čia ir yra „pakastas šuo“. Pas daugelį atstovų mes nesužinosime tikslaus akumuliatoriaus likučio. Jie gali pasakyti, kad akumuliatoriaus būklė yra, tarkime, apie 80%. Bet lieka neaišku, ar 81% ar 89%? Arba tik tiek, kad akumuliatoriaus būklė yra gera. Priminsiu, kad „Aviloo“ neima duomenų apie akumuliatoriaus likutį iš BMS (Battery Management System). Jie patys atlieka sudėtingus skaičiavimus, kuriuos automobilis atsiunčia testo metu. Kompanijos tikslas buvo sukurti nepriklausomą standartą, kuris garantuotų, kad visi modeliai bus testuojami vienodai ir visi pagrindiniai skaičiavimai bei algoritmai veiks lygiai taip pat. Taip taip, su „Aviloo“ galėsite testuoti visų elektromobilių (jeigu jo nebus sąraše, bus galima pridėti) ir įkraunamų hibridų modelius.

Kaip viskas veikia? Ogi labai paprastai. Štai pagrindiniai veiksmai, kuriuos reikės atlikti:

  • Įkrauti elektromobilį iki 100%.
  • Paspausti gautą nuorodą per elektroninį paštą arba per sms.
  • Atsidarys internetinis puslapis, kuriame reikės paspausti „pradėti testą“.
  • Prijungti „AVILOO“ prie jūsų automobilio!
  • Pradėti važiuoti! Testas baigtas tada, kai liks 10%.*
  • Per dvi darbo dienas gausit sertifikatą su rezultatais.

*- nebūtina vienu prisėdimu pastoviai važiuoti. Galima daryti pertraukas, tik nereikėtų išjungti elektromobilio. Štai paskutinio testo metu buvau automobilį palikęs įjungtą apie 4-5 valandas. Sistema mato, kad automobilis nevažiuoja ir atsiunčia priminimą, kad „Testas dar nebaigtas. Prašome važiuoti“. Už pusantros valandos buvo atsiųstas dar vienas priminimas į kurį nereagavau. Na ir galiausiai už valandos gavau žinutę, kad testas nutraukiamas, nes nėra „veiksmo“ (:

Tai štai kaip lengva atlikti akumuliatoriaus likučio testą su „Aviloo“. Jeigu kyla klausimų, kaip juo naudotis, tai žemiau rasite video, kuriame parodau ir paaiškinu, kaip reikia naudotis šiuo įrenginiu. Jeigu ir ten nerasite atsakymų, tai galite drąsiai rašyti man į info@nerijusev.lt

Kiek kainuoja atlikti tokį testą?

Šis testas kainuoja 180€. Ši kaina yra su įrenginio „nuoma“ ir rezultatų analize. Atskirai nusipirkti šio įrenginio negalima.

Информация на русском языке.

Как проверить баланс аккумулятора электромобиля?

Вы заметили, что все больше и больше людей хотят купить электромобиль (электромобиль или подключаемый гибрид)? Как вы думаете, что является самой большой проблемой во время покупки? Конечно, при высоковольтном состоянии АКБ. Практически каждый день приходится читать вопросы людей – как проверить аккумулятор электромобиля, сколько осталось аккумулятора, каков его «SOH» (состояние здоровья), какой процент заряда аккумулятора остался и так далее. Сегодня я познакомлю вас с одним из методов, предлагаемых Aviloo из Австрии.

Зачем мне знать оставшийся заряд батареи?

Вы, наверное, уже знаете, что высоковольтная батарея – один из важнейших элементов электромобиля. И со временем емкость аккумулятора уменьшается. Пока что цена аккумулятора составляет примерно половину стоимости автомобиля. Поэтому не стоит восхищаться рекламой, в которой электромобиль продается по значительно более низкой цене, чем на преобладающем рынке. Одна из причин, по которой электромобиль можно продавать дешево, – это «уставший» аккумулятор. Но вряд ли продавец об этом скажет … Вероятно, он оправдает «просто» вне трала и не знает истории или «сбросит» его с помощью диагностического оборудования и скажет, что аккумулятор «как новый». А если вы по ошибке купите электромобиль с «разряженным» аккумулятором, возможно, вам придется дорого заплатить, чтобы заменить его позже. Чтобы этого не случилось, рекомендую сервис Aviloo для проверки баланса аккумуляторов электромобилей.

Что такое Aviloo и как с ним проверить батарею?

Aviloo – компания из Австрии, которая стремилась разработать систему проверки состояния аккумуляторов для электромобилей и аккумуляторных гибридов. Зачем создавать отдельную систему, если баланс батареи можно уточнить у производителя? Вот и «повешенная собака». У многих дилеров мы не знаем точный баланс батареи. Могут сказать, что состояние батареи, скажем, около 80%. Но остается неясным, 81% или 89%? Или ровно столько, чтобы аккумулятор был в хорошем состоянии. Напомню, что Aviloo не берет данные о балансе батареи из BMS (Battery Management System). Они сами производят сложные расчеты, которые машина отправляет во время испытаний. Целью компании было создание независимого стандарта, который гарантировал бы, что все модели будут тестироваться одинаково и что все базовые вычисления и алгоритмы будут работать точно так же. Да, с Aviloo вы сможете протестировать модели всех электромобилей (если их нет в списке, их можно добавить) и аккумуляторных гибридов.

Как все работает? Оги очень просто. Вот основные шаги, которые вам необходимо предпринять:

  • Зарядите электромобиль до 100%.
  • Нажмите на полученную ссылку по электронной почте или sms.
  • Откроется веб-страница, на которой вам нужно будет нажать кнопку «Начать тест».
  • Подключите AVILOO к своей машине!
  • Начни водить! Тест завершен, когда осталось 10%.*
  • Вы получите сертификат с результатами в течение двух рабочих дней.

*– не нужно постоянно ездить на одном месте. Можно делать перерывы, только электромобиль не выключайте. Здесь во время последнего теста я оставил машину включенной примерно на 4-5 часов. Система видит, что машина не едет, и отправляет напоминание: «Тест еще не окончен. Пожалуйста, веди машину. ” Через полтора часа пришло еще одно напоминание, на которое я не ответил. Ну и наконец, через час я получил сообщение о том, что тест был прерван из-за отсутствия «действия» (:

Вот как легко выполнить тест баланса батареи с Aviloo. Если у вас есть какие-либо вопросы о том, как его использовать, то ниже вы найдете видео, в котором показано и объясняется, как использовать это устройство. Если вы не можете найти там ответы, напишите мне на info@nerijusev.lt

Сколько стоит такой тест?

Этот тест стоит 180 евро. Цена указана с учетом «аренды» устройства и анализа результатов. Это устройство нельзя приобрести отдельно.

Jums taip pat gali patikti

Ford Explorer elektromobilis

Lietuvoje pradedama prekyba naujuoju „Ford Explorer“ elektromobiliu

Opel Frontera

Naujasis „Opel Frontera“: sugrįžtantis visureigis turės ir elektrinę versiją

„Porsche“ pristato „Taycan Turbo GT“ su 760 kW (1033 AG) galia

„BMW IX2“ elektromobilis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *