Įkrovimo stotelė

Kuo skiriasi įkrovimo stotelės?

Įsigijus elektromobilį pirmą kartą, natūralu, jog kyla nemažai klausimų susijusių su jo eksploatacijai būtinos infrastruktūros diegimu. Elektromobiliams skirtų įkrovimo stotelių pasirinkimas šiandien yra tikrai platus, todėl gali būti sunku išsirinkti tinkamiausią.

Štai keli pagrindiniai dalykai, kuriuos rekomenduojame žinoti kiekvienam EV vairuotojui:


Išmaniosios įkrovimo stotelės


Išmanųjį funkcionalumą turinčios įkrovimo stotelės yra valdomos mobiliąja programėle, kurioje galima matyti įkrovimų istoriją bei nustatyti krovimo grafikus. Šios stotelės puikiai tinka tais atvejais, kuomet yra taikomi skirtingi elektros energijos paros laiko tarifai. Jos suteikia galimybę patogiai, nustatyti norimas elektromobilio įkrovimo valandas taip automatizuojant įkrovimo proceso eigą. Trumpiau tariant, grįžus namo bei prijungus elektromobilį prie stotelės, šis pradės krautis tik programėlėje nustatytu laiku. Esant skirtingiems dienos ir nakties elektros energijos tarifams, naktį elektra būna pigesnė, o galimybė nustatyti norimą įkrovimo laiką leidžia nemažai sutaupyti.


Įprastos įkrovimo stotelės


Šis stotelių tipas pasižymi itin paprastu jų veikimo principu – elektromobilis pradeda krautis vos prijungus jį prie stotelės. Įprastai tokias stoteles renkasi žmonės, kurių namuose yra taikomas vienodas elektros energijos tarifas tiek dieną, tiek ir naktį. Taip pat vartotojai, kurie nesinaudoja išmaniaisiais telefonais ir neturi galimybės stotelės valdyti programėle.


Stotelės, pritaikytos naudojimui viešose vietose


Dažniausiai šios stotelės yra išmanios, valdomos programėle. Taip pat jose būna įdiegtas papildomas užraktas, leidžiantis valdyti stotelės prieinamumą. Viešos įkrovimo stotelės tarpusavyje gali skirtis ir galingumu priklausomai nuo to, ar yra greito (DC) ar lėto ( AC) įkrovimo tipo.


Išmaniosios stotelės su dinaminiu valdikliu


Dinaminis valdiklis – papildomas įrenginys, naudojamas tuomet, kai elektromobilio įkrovimui neužtenka namo elektros įvado galingumo. Šis technologinis sprendimas padeda tinkamai paskirstyti elektros resursus ir elektromobilio įkrovimui suteikti tiek galios, kiek jos yra namo įvado galios rezerve. Dinaminis valdiklis yra ypač tinkamas sprendimas tuomet, kai tuose pačiuose namuose reikia įrengti stoteles net keliems skirtingiems elektromobiliams.
Bet kokiu atveju, visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti su ekspertais ir leisti pasiūlyti Jums tinkamiausią sprendimą.

http://www.ikrautas.lt

Jums taip pat gali patikti

Ford Explorer elektromobilis

Lietuvoje pradedama prekyba naujuoju „Ford Explorer“ elektromobiliu

Opel Frontera

Naujasis „Opel Frontera“: sugrįžtantis visureigis turės ir elektrinę versiją

„Porsche“ pristato „Taycan Turbo GT“ su 760 kW (1033 AG) galia

„BMW IX2“ elektromobilis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *