Policijos elektromobilis

Policija pirks dar vieną elektromobilį

Nuo 2022 metų birželio mėnesio yra įsigaliojusi sutartis, kuria Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas perka elektromobilį policijos veiklai vykdyti iš UAB „ARX Autoservisas“. Tuo metu jie pasiūlė „Škoda ENYAQ IV 80X 4×4“ automobilį, kurio vertė su visa reikiama įranga- 58 419,90 Eur su PVM. Šįkart Lietuvos kelių policijos tarnybai per viešuosius pirkimus bus perkamas kitas.

Lietuvos policija po truputį elektrifikuojasi. Savo arsenale jau seniau turėjo „Hyundai IONIQ Electric“ elektromobilį. Buvo išbandę ir „Tesla Model 3“. Birželio mėnesį pasirašyta sutartis dėl „Škoda ENYAQ IV 80X 4×4“ pirkimo. O po kelių savaičių pasirodė kitas viešasis pirkimas, kuriame policija ieško dar vieno, bet truputį „rimtesnio“, nei prieš tai pirktos „Škoda“. Tad, kokie pagrindiniai skirtumai bus tarp jų?

Pirks greitesnį

Jeigu „Škoda ENYAQ IV 80X 4×4“ didžiausias greitis 160 km/h, tai dabar jau įrašytas reikalavimas, kad jis turėtų būti ne mažesnis kaip 180 km/h. Jeigu praėjusiame konkurse nebuvo reikalaujama konkretaus variklio galingumo, tai dabar ši prievolė atsirado. Variklių galingumas turės būti ne mažiau 200 kW.

Nuvažiuojamas atstumas

Šioje vietoje didesnių pakitimų nėra. Tik truputį pakeistas reikalavimo formatas- vietoje „Iki 350 km (pagal WLTP metodiką) reikia pasiūlyti „Ne mažiau 350 km (pagal WLTP metodiką)“ nuvažiuojantį. Reikalavimas akumuliatoriui nepakito, jis turi būti nuo 70 kWh. Taip pat atsirado ir „Mišriosios elektros energijos sąnaudos kWh/100km“ eilutė, kurios praėjusiame konkurse nebuvo. Norima, kad šios sąnaudos būtų „ne daugiau 19 kWh/100km (pagal WLTP metodiką; pasiūlyme nurodyti gamintojo pateikiamą vertę)“.

Kam bus skirtas?

Vat čia ir yra didžiausias skirtumas. Ar žinote, kokios spalvos reikalavimas įrašytas? Ogi reikia juodos spalvos. Turbūt jau supratote, kur „šuo pakastas“- šis automobilis bus „neforminis“. Reikalavimuose įrašyta, kad turės būti su LED švyturėliais, kurie sumontuoti priekinėse grotelėse, po priekiniu stiklu ir galiniu stiklu. Tai nenustebkite, jeigu už kokį grubesnį KET pažeidimą jus stabdys elektromobilis, kuris bus apkarstytas švyturėliais ir spec garso signalu.

Elektromobilio kaina

Šįkart jau atsirado ir reikalavimas elektromobilio kainai. „Laikoma, kad pasiūlyta kaina yra per didelė ir nepriimtina, jeigu ji didesnė nei 70 000,00 Eur su PVM“.

Kas gali pretenduoti?

Šį konkursą laimėti gali bet kuris rimtesnis elektromobilis. Ar juo gali tapti „Tesla Model 3“, kurį jau policija yra išbandžiusi? Galbūt. Bet kiek suprantu, tai ji neatitinka bent jau vieno punkto- prošvaisa yra 140 mm. O reikalavimuose ji turi būti ne mažiau kaip 150 mm.

Žemiau matote mano sukurtą video, kuriame parodau, kaip galėtų atrodyti vienas iš mano mylimiausių elektromobilių pagal pateiktus reikalavimus- „Polestar 2“. Žinoma, jis greičiausiai netaps nugalėtoju, nes Lietuvoje nėra šio gamintojo atstovybės. Bet, gal išeitų ką nors „suchimičinti“ su „Sostena“? 🙂

Taip pat įdedu ir visą techninę specifikaciją automobiliui:

Eil. Nr.SavybėReikalavimai
Automobilio rūšis, kategorijaLengvasis iki 3,5 t bendrosios masės elektromobilis, M1 kategorija.
Kėbulo tipas, konstrukcijaUniversalas arba daugiatikslis automobilis (kodas AC arba AF, klasifikacija pagal Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. gruodžio 2 d. įsakymą Nr. 2B-479 „Dėl Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijų ir klasių pagal konstrukciją reikalavimų patvirtinimo“), SUV klasės, padidinto važumo (G kategorija nereikalaujama).
Automobilio pagaminimasAutomobilis naujas, neeksploatuotas, pagamintas ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki pasiūlymo pateikimo termino pabaigos. Automobilis pritaikytas eksploatuoti Lietuvos klimato sąlygomis.
Ratų bazė, mmNuo 2 700.
Automobilio ilgis, mmNuo 4 500 iki 5 000.
Automobilio plotis, mm (be šoninių veidrodėlių)Nuo 1 800.
Prošvaisa, mmNuo 150.
Durų skaičius5 (įskaitant bagažo skyriaus duris arba dangtį).
Keleivių vietų skaičius5 (įskaitant vairuotoją).
Kėbulo spalvaJuoda.
Nuvažiuojamas atstumas vienu įkrovimu mišriu režimuNe mažiau 350 km (pagal WLTP metodiką; pasiūlyme nurodyti gamintojo pateikiamą vertę).
Mišriosios elektros energijos sąnaudos, kWh/100kmNe daugiau 19 kWh/100km (pagal WLTP metodiką; pasiūlyme nurodyti gamintojo pateikiamą vertę).
Variklių galia kWne mažiau 200 kW
Elektros energijos kaupiklio (akumuliatoriaus) talpa, kWhNuo 70 kWh
Didžiausias greitis, km/hne mažiau 180 km/h
Kėbulo stiklaiGalinis stiklas šildomas elektra.
SėdynėsSu tritaškiais saugos diržais ir galvos atlošais. Vairuotojo sėdynė reguliuojamo aukščio. Ranktūris tarp priekinių sėdynių.
TransmisijaVisi varantieji ratai (4×4)
Automobilio valdymo ir saugumo sistemosVairas kairėje pusėje su stiprintuvu. Reguliuojamo aukščio ir ilgio vairo kolonėlė. Automobilio statymo distancijos kontrolės sistema su davikliais gale (gali būti vaizdo kamera) arba priekyje ir gale (gamyklinė arba lygiavertė). Elektroninė stabilumo sistema (ESP, ESC ar lygiavertė), įskaitant stabdžių ABS, apsaugos nuo praslydimo sistemą. Mažiausiai 6 saugos oro pagalvės (priekinės ir šoninės, šoninės saugos oro užuolaidos). Automobilio statymo atstumo kontrolės davikliai priekyje ir gale (gamyklinė sistema). Adaptyvi pastovaus greičio palaikymo sistema su sekimo ir sustojimo ir greičio ribotuvu.. Saugos diržų užsegimo kontrolė vairuotojui ir keleiviui. Priekinio susidūrimo perspėjimo ir išvengimo sistema. Įspėjimo dėl išvažiavimo iš eismo juostos sistema. Aklosios matymo zonos stebėjimo sistema.
Funkcinė įrangaElektra valdomi šoninių langų kėlikliai. Elektra valdomi ir šildomi užpakalinio vaizdo šoniniai veidrodėliai. Borto kompiuteris (energijos sąnaudų, likusios ridos rodmenys ir kt.).
BagažinėNe mažesnė kaip 400 l talpos (iki langų linijos). Atidaromas ir nuimamas bagažinės uždangalas (jei siūlomam modeliui numatytas gamintojo).
ŽibintaiPriekiniai pagrindiniai artimųjų ir tolimųjų šviesų žibintai LED (šviesos diodų). Priekiniai rūko žibintai (jei galimybė numatyta gamintojo).
Garso sistemaRadijo imtuvas (grotuvas) su integruota laisvų rankų įranga „Bluetooth“, „Android Auto“ ir „Apple CarPlay“ telefono sąsaja.
Salono šildymas ir vėdinimasAutomatinis oro kondicionierius (klimato kontrolė), šildymo sistema. Šilumos siurblys.
UžraktasGamyklinis imobilizatorius. Originali gamyklinė signalizacija (apsaugos sistema), įjungiama rakto pulteliu. Centrinis durų užraktas su nuotoliniu valdymu (ne mažiau kaip 2 gamykliniai raktai su pulteliais) ir su valdymu iš vairuotojo vietos.
Įkrovimo įrangaTuri būti galimybė įkrauti aumuliatorių: 1) iš buitinio kintamosios srovės (AC) elektros tinklo ne mažiau kaip 2 kW galia; 2) iš trifazės kintamosios srovės (AC) sieninės elektros stotelės („wallbox“) ne mažiau kaip 10 kW galia. 3) iš nuolatinės srovės (DC) greitojo krovimo stotelės ne mažiau kaip 100 kW galingumu. Su automobiliu pateikiami ne trumpesni nei 4 m ilgio elektros kabeliai įkrovimui iš buitinio elektros tinklo ir iš sieninės įkrovimo stotelės („wallbox“). DC įkrovimo jungtys turi būti Combo2 (CCS2), o AC įkrovimo jungtys Type 2 standarto (arba lygiaverčio).
Su automobiliu pateikiama (įsirengia pats užsakovas) sieninė AC įkrovimo stotelė („wallbox“), skirta įkrovimui ne mažiau 10 kW galia, tinkama montavimui lauke (atsparumo klasė ne mažiau IP 54).
Automobilio komplektacija*Automobilis turi būti sukomplektuotas taip, kad jį būtų galima be papildomų priemonių registruoti ir eksploatuoti Lietuvos Respublikoje. Automobilis pateikiamas su antru papildomu ratų komplektu – 4 (keturiomis) žieminėmis nedygliuotomis padangomis, sumontuotomis ant originalių (naudojamų bazinio automobilio gamintojo) plieninių (su viso dydžio ratų gaubtais; jei ratų gaubtai nėra viso dydžio, ratlankiai turi būti pilkos spalvos) ar lengvo lydinio ratlankių. Normalaus dydžio atsarginis ratas (analogiškas automobilio ratams), raktas rato nuėmimui ir kėliklis. Jei siūlomam modeliui gamintojas nenumato komplektavimo standartinio dydžio atsarginiu ratu, vietoj jo automobilis turi būti sukomplektuotas gamykliniu ratų remonto komplektu (oro kompresorius, specialūs klijai). Papildomos (žieminės) padangos turi būti tų pačių gamintojų (prekinių ženklų), kurių padangos komplektuojamos su naujais siūlomos markės automobiliais, arba lygiavertės (ar siūlomos padangos yra lygiavertės, sprendžia perkančioji organizacija). Komplekte turi būti papildomi guminiai kilimėliai, komplektuojami bazinio automobilio gamintojo (salono priekyje, gale, bagažinėje). Kartu su automobiliu turi būti pateikiamas teisės aktų nustatytus reikalavimus atitinkantis gesintuvas, pirmosios pagalbos rinkinys, avarinio sustojimo ženklas ir liemenė su šviesą atspindinčiais elementais, lanksti vilktis, atlaikanti ne mažesnę kaip 5 t apkrovą, vilkimo kilpa. Taip pat pateikiami atitikties sertifikatai (COC) ir instrukcijos lietuvių kalba, kuriose, be kitos informacijos, nurodyti automobilio garantinę ir techninę priežiūrą atliekančių įmonių adresai, telefonai ir gamintojo numatytos einamosios techninės priežiūros periodiškumas.
RegistravimasAutomobilis pateikiamas užregistruotas teisės aktų nustatyta tvarka užsakovo nurodytos įstaigos vardu.
Garantija*Ne mažesnė kaip 60 mėnesių ar (kas sueis anksčiau) 150 tūkst. km ridos. Kėbulo garantija nuo kiauryminio prarūdijimo – ne trumpesnė kaip 10 metų. Dažų dangos garantija – pagal siūlomo automobilio gamintojo garantijos sąlygas (šie garantiniai terminai nurodomi pasiūlyme).
Techninė priežiūraPardavėjas ar jo įgaliotas atstovas privalo užtikrinti automobilio gamintojo numatytą techninę ir garantinę priežiūrą pardavėjo ar jo atstovo nurodytose automobilių techninės priežiūros servisuose Lietuvos Respublikoje (ne mažiau kaip 3 skirtinguose miestuose, tarp jų privalomai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje). Pasiūlyme nurodyti pavadinimus, adresus, su pasiūlymu pateikti gamintojo ar jo įgalioto atstovo patvirtinimus apie servisų galimybes užtikrinti garantinę ir techninę priežiūrą pagal gamintojo reikalavimus.
Aplinkos apsaugos kriterijaiReikalavimai: 1.Transporto priemonės išmetamas anglies dioksido (CO2) kiekis, išmatuotas pagal 2007 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 715/2007 dėl variklinių transporto priemonių tipo patvirtinimo atsižvelgiant į išmetamųjų teršalų kiekį iš lengvųjų keleivinių ir komercinių transporto priemonių (Euro 5 ir Euro 6) su visais pakeitimais (toliau – Reglamentas (EB) Nr. 715/2007) ir jo įgyvendinimo priemonėmis, neturi viršyti: 99 g/km; 2. realiomis važiavimo sąlygomis transporto priemonės išmetamų teršalų kiekis neviršija 80 procentų ribinės vertės (neatsižvelgiant į taikomą atitikties faktorių / matavimo metodo paklaidą), nustatytos Reglamente (EB) Nr. 715/2007. 3. transporto priemonėje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio arba vandenilio kuro elementų; 4. transporto priemonė turi naudoti alternatyviuosius degalus ar energijos šaltinius (pavyzdžiui, naudoti degalus iš atsinaujinančių energijos išteklių, būti varoma elektros energija, vandenilio dujomis, sintetiniais degalais ar parafininiu kuru, suslėgtomis ar suskystintomis gamtinėmis dujomis, kt.), išskyrus skystųjų biodegalų ir degalų mišinius; Su pasiūlymu pateikiamiatitiktį reikalavimams įrodantys dokumentai: 1–4. papunkčiams gamintojo techniniai dokumentai (transporto priemonės tipo patvirtinimo dokumentai) arba tiekėjo deklaracija, arba kiti lygiaverčiai įrodymai.

O čia specifikacija įrangos:

Eil. Nr.
32.Šviesos ir garso signalizacija, darbiniai žibintaiAutomobilio salone įrengiamas prie priekinio automobilio stiklo lengvai tvirtinamas vakuuminiais guminiais siurbtukais kryptinis LED švyturėlis (mažiausiai po 6 raudonos ir mėlynos spalvos LED), kurio matmenys: ilgis 210–250 mm, plotis (gylis) 75–85 mm, aukštis 40–50 mm. Įrengiami 4 kryptiniai LED švyturėlių moduliai, kurių kiekvieno matmenys: ilgis 110–130 mm, plotis 20–30 mm, gylis 5–10 mm, kiekvienas turi mažiausiai po 3 raudonos ir 3 mėlynos spalvos LED. Vieno modulio bendras galingumas 8–12 W. Moduliai montuojami: automobilio priekinėse grotelėse 2 vnt., už galinio stiklo (viršutiniuose arba apatiniuose kampuose) 2 vnt. Pateikiamas ant automobilio stogo greitai tvirtinamas ir nuimamas mėlynos spalvos LED švyturėlis (mažiausiai 10 W galingumo, mažiausiai 12 LED), skleidžiantis šviesą 360 laipsnių kampu, fiksuojamas magnetiniu pagrindu, sertifikuotas iki 200 km/h greičiui (su pasiūlymu pateikiamas sertifikatas). Švyturėlio matmenys – aukštis 80–110 mm, skersmuo 120–150 mm. Sumontuotas (po variklio dangčiu, už priekinių grotelių) specialus garso signalo garsiakalbis (nuo 100 W galingumo). Salone sumontuotas garsinės įrangos stiprintuvas (nuo 100 W galingumo) ir valdymo pultas su mikrofonu. Šviesos signalizacijos veikimo režimai, švyturėlių, jų spalvų išdėstymas (tarp jų ir vienspalvių LED modulių naudojimas vietoj dvispalvių), garsinės signalizacijos tonai ir jų perjungimas derinami su užsakovu. Visa šviesos signalinė įranga turi atitikti JT/EEK normos R65 reikalavimus (pateikiami atitikties sertifikatai).
33.Keleivių salonas
33.1.Papildoma elektros įrangaSalone turi būti įrengta USB jungtis prietaisų pakrovimui ir 2 vnt. 12V maitinimo lizdai. Įtampos keitiklis (inverteris) 12 V/220 V, 600–800 W. Su automobiliu pateikiama papildomos elektros įrangos naudojimo instrukcija, sudėtinių dalių ir valdymo elementų išdėstymo schema.
33.2.Užsakovo pateiktos įrangos montavimasĮrengta užsakovo pateikta kita įranga – laikiklis planšetei, nešiojamajam kompiuteriui, valdymo pultai, vaizdo ir garso registratorius. Įranga gali būti montuojama įvairiose salono dalyse, tikslios įrengimo vietos derinamos su užsakovu. Atskirai suderinus suteikiama galimybė užsakovo atstovui įrengti užsakovo naudojamos telemetrinės įrangos elementus. Į automobilį įdiegus telemetrinę kontrolės sistemą, ji nepanaikina ir neapriboja automobilio garantijos.

Jums taip pat gali patikti

„Tesla“ pristatė elektrinį „Cybertruck“

Ateitis- elektromobiliams

„Volvo“ pristato elektrinį mikroautobusą „EM90“

Naujasis „CITROËN Ë-C3“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *