ROLLS-ROYCE SPECTRE elektromobilis

„Rolls-Royce“ prabangus elektrinis sedanas „Spectre“.

„Spectre“- pirmasis pasaulyje itin prabangus elektrinis superkupė, atveriantis naują, drąsią ir visiškai elektrinę markės ateitį. „Spectre“ turi visas savybes, kurios priklauso „Rolls-Royce“ legendai. Šis automobilis yra tylus ir galingas- sako „Rolls-Royce Motor Cars“ generalinis direktorius Torstenas Mülleris-Ötvösas.

Trumpa istorija

1900 m. automobilių pradininkas The Hon Charles Stewart Rolls žurnalo straipsnyje išsakė drąsią prognozę: „Elektromobilis yra visiškai netriukšmingas ir švarus. Nėra nei kvapo, nei vibracijos. Jie turėtų tapti labai naudingi, kai bus galima įrengti stacionariąsias įkrovimo stotis“, – teigė jis. Tie žodžiai, parašyti prieš ketverius metus iki jo istorinio pirmojo susitikimo su Henry Royce’u, turėjo pasirodyti pranašiški. Tačiau praėjo daugiau nei šimtmetis, kol jo viziją pagaliau įgyvendino bendrovė, kurią jie įkūrė.

2021 m. rugsėjį „Rolls-Royce Motor Cars“ patvirtino, kad pradėjo bandyti pirmąjį savo istorijoje modelį, kuris nuo pat pradžių buvo sumanytas ir sukonstruotas kaip elektromobilis. Ši bandymų programa išsiplėtė iki daugiau nei 2,5 milijono kilometrų esant bet kokiomis ekstremalioms vietovėms ir temperatūromis, imituojant daugiau nei 400 įprasto naudojimo metų.

„Rolls-Royce Spectre“. Gamintojo nuotr.

Elektrinė pavara

Su „Spectre“ „Rolls-Royce“ įsipareigojo siekti bekompromisės elektros ateities, nurodydama visiškai elektrinę pavarą, o ne hibridinį sprendimą. Jame sumontuoti du atskirai sužadinami sinchroniniai varikliai (SSM). Priekinis elektros variklis sukuria 190kW / 365 Nm, o galinis variklis – 360kW / 710 Nm. Kalbant apie našumą, tai prilygsta 430 kW (584 AG) vidaus degimo varikliui su 900 Nm sukimo momentu. Kalbant apie pagreitį, „Spectre“ įsibėgėja nuo 0 iki 100 km/val per 4,5 s.

Kuriant „Spectre“ buvo bendrauta su klientais, kurie įvardijo norimą nuvažiuoti atstumą. Pagal WLTP šis prabangus kupė nuvažiuos 530 km. Įdomu tai, kad klientai per metus savo turimu „Rolls-Royce“ automobiliu nuvažiuoja vidutiniškai apie 5100 km.

„Rolls-Royce Spectre“. Gamintojo nuotr.

Akumuliatorius

„Spectre“ turi 102 kWh ličio jonų akumuliatorių, kuris pagamintas iš kobalto ir ličio, iš griežtai kontroliuojamų šaltinių Australijoje, Maroke ir Argentinoje. Akumuliatorių elementai gaminami naudojant 100% žalią elektrą. Jis buvo kruopščiai išbandytas nuo -40°C iki +50°C temperatūroje: „Spectre“ turi integruotą šilumos valdymo sistemą, kuri visą laiką palaiko optimalią darbinę temperatūrą.

Akumuliatoriaus įkrovimo laikas nuo 10 iki 80 % yra 34 minutės naudojant 195 kW (DC) greitąjį įkroviklį.

„Rolls-Royce Spectre“. Gamintojo nuotr.

Skaitmeninė inžinerija

„Spectre“ yra labiausiai prijungtas „Rolls-Royce“ istorijoje, turintis tris kartus daugiau siuntėjo ir imtuvo signalų nei bet kuris ankstesnis modelis. Inžinieriai jį apibūdina kaip „itin didelės raiškos Rolls-Royce“ dėl jo reakcijos į kelio ir oro sąlygas greičio ir tikslumo. Kiekviena iš tūkstančių automobilio pavaros ir važiuoklės charakteristikų buvo nuodugniai išbandyta ir patobulinta per 2,5 milijono kilometrų bandymų programą.

Naudojant programinės įrangos architektūrą, žinomą kaip decentralizuotas intelektas, duomenys apdorojami arčiau jų šaltinio, o ne visus juos tvarko vienas centrinis apdorojimo įrenginys. Kad tai būtų pasiekta, kiekvienas iš 141 200 siuntėjo ir gavėjo kintamųjų turi savo specialų rankų darbo valdiklį.

P.S. Unikali „Spectre“ funkcija – vairuotojo durys užsidaro automatiškai, kai vairuotojas paspaudžia stabdžių pedalą.

Techniniai duomenysRolls-Royce Spectre
Variklio galia430 kW (584 AG)
Sukimo momentas900 Nm
Bendra akumuliatoriaus talpa102 kWh
Panaudojama akumuliatoriaus talpa100kWh
Nuvažiuojamas atstumas530 km (WLTP)
Įsibėgėjimas
0 – 100 km/h
4.5 sek
Maksimalus greitis250 km/val
AC (lėtasis) krovimas11 kW
DC (greitasis) krovimas195 kW
Matmenys (ilgis / plotis / aukštis mm)5453/2080/1559
Ratų bazė (mm)3210
Varomieji rataiVisi
Masė (be krovinio/pakrauta) kg2975/nd
Bagažinės talpa (atlenkus sėdynes) Lnd
Bagažo talpa po kapotu Lnd
Vilkimas (be stabdžių/su stabdžiais) kgnd
Apsisukimo spindulys M12.7
PlatformaROLLSROYCE AOL
Kėbulo tipasPrabangus kupė

Jums taip pat gali patikti

Naujasis „Audi Q6 e-tron“

Lancia Ypsilon elektromobilis

Pirmasis „Lancia“ elektromobilis- „Ypsilon“

Debiutuojantis „Kia EV3“: ką siūlo novatoriško elektromobilio gamintojai?

MINI Aceman SE

Pirmasis „Mini“ elektrinis kompaktinis visureigis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *